PANA3216_edited.jpg

Fotovoltaické elektrárny

Co znamená jednotka výkonu kWp?


V kWp se udává celkový výkon fotovoltaické elektrárny. Jedná se o celkový špičkový výkon solárního zařízení za ideálních podmínek, jde tedy přibližně o výkon dodávaný panelem či fotovoltaickýcm systémem za bezoblačného letního dne pokud slunce svítí kolmo na panely.
Jak dlouho trvá realizace fotovoltaiky?


Celkovou délku procesu ovlivňuje především vyřizování administrativy (povolení ČEZ/Eon/PRE o připojení zdroje, revize, konečné připojení na síť) což je v řádech několika týdnů až měsíců. Po celou dobu vás budeme ovšem informovat, na čem zrovna pracujeme. Samotná instalace elektrárny je velmi rychlá a snadná. Pohybuje se zhruba v délce od 1-2 dnů u instalací na rodinný dům, vždy v předem dohodnutém termínu.
Jaký výkon fotovoltaiky potřebuji?


Výkon FVE by měl odpovídat spotřebě domu, možnosti akumulace nebo jiného řízení spotřeby (bojler, bazén, klimatizace). Dále je potřeba splnit dotační podmínky minimálně 70% spotřeby z vyrobené elektřiny. Limitem je velikost a umístění střechy vašeho domu (1 panel má plochu cca 1,6m2 a optimální umístění je jih, jihovýchod až jihozápad). Dalším limitem je maximální výkon FVE do 10 kWp, kde nemusíme žádat o provozní licenci. Naším cílem je vždy, aby zákazník dostal nejlepší poměr cena/ výkon/ dotace. Proto tedy nabízíme celou škálu fotovoltaických elektráren na klíč již od 2,1 kWp, až po komplexní systémy s velkou kapacitou baterií o max. výkonu 9,6 kWp. Vždy Vám spočítáme a naprojektujeme fotovoltaickou elektrárnu přesně pro Váš dům.
Jaká je životnost a záruka fotovoltaických panelů?


Výrobci udávají životnost fotovoltaických systémů delší než 30 let. Účinnost FV panelů se v průběhu jejich životnosti může snižovat, společně s výrobcem našich fotovoltaických panelů však výkonnostní zárukou garantujeme 90% účinnost po 12 letech a 80% účinnost panelu po 25 letech. Rozšířenou záruka proti výrobním vadám panelů dáváme zákazníkům 12 let.
Jaké jsou záruky na fotovoltaickou elektrárnu a baterie?


O kvalitě naší realizované technologie jsme opravdu přesvědčeni a proto nabízíme nadstandardní záruky. 12 let na provozní závady na fotovoltaické panely, na výkon fotovoltaických panelů: 90% jmenovitého výkonu, po dobu 12 let, 25 let na 80% jmenovitého výkonu. Na střídač a baterie 10 let /při uzavření servisní smlouvy/ a na instalační práci 3 roky. Na celkovou konstrukci poskytujeme záruku 10 let. Samozřejmostí je jak záruční, tak pozáruční servis. Na trhu s obnovitelnou energií jsme 15 let a máme stovky instalací po celé ČR. Můžete tedy bez starostí dlouhá léta jen odebírat zdarma čistou energii a ostatní nechte na nás.
Jaká je cena fotovoltaiky?


To záleží na instalovaném výkonu a na tom, kam směrujeme přebytky. Zda na ohřev teplé vody v bojleru nebo do bateriového úložiště. Nejlevnější fotovoltaiku lze pořídit už za 60.000 Kč, odečtení dotace.
Jaká je výše dotace na fotovoltaiku?


Dotace za fotovoltaickou elektrárnu se pohybuje ve výši max. 50% pořizovací ceny. Nicméně rozhodující je typ elektrárny. U elektrárny s přebytky do vody můžete získat max. 60000,- Kč a u elektrárny s bateriovým úložištěm můžete získat max. 155.000,- Kč. Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj mají 10%ní zvýhodnění. Tedy až 170.000,- Kč. Více o dotacích na webu Nová zelená úsporám.
Sestavíte mi fotovoltaiku na klíč, včetně vyřízení dotace?


Ano, obchodní zástupce si s Vámi popovídá, aby zjistil všechny informace potřebné k tomu, aby fotovoltaická elektrárna byla ušitá přesně Vám na míru. I dotaci vyřídíme za Vás. Vše tzv. „na klíč“.
Poskytujete garanci na získání dotace?


Ano, navrhujeme systémy které odpovídají požadované dotaci, k fyzické instalaci dochází až po schválení žádané dotace.
Kolik průměrně ušetřím na energiích?


Záleží na vaší spotřebě v domě a na typu instalované elektrárny. Můžete ročně ušetřit 7 tisíc, ale taky 20 tisíc Kč.
Jaká je návratnost investice do fotovoltaiky?


Záleží na její velikosti a typu. Průměrně se návratnost pohybuje od 7 do 20 let.
Můžu elektrárnu používat i na vytápění?


Vzhledem k tomu, že topit potřebujete převážně v zimě, kdy sluníčko tolik nesvítí a jsou výrazně kratší dny, vyrobená energie vám určitě nepostačí k vytápění.
Kolik elektřiny vyrobí elektrárna v zimě?


Přibližně 20 % „letního“ výkonu.
Jak velká je jedna baterie a jak velký je fotovoltaický panel?


Velikost baterie je přibližně 44x41x9 cm. Velikost fotovoltaického panelu 160x100x4 cm
Můžu si baterii koupit až dodatečně? Dostanu na ni dotaci?


Pokud máte elektrárnu s přebytky do teplé vody, můžete si dokoupit i bateriové úložiště. Můžeme Vám podat druhou žádost o dotaci na tzv. rozšíření. Tento postup ale může být finančně náročný a je lepší s tímto záměr počítat předem.
Co je potřeba k instalaci?


Instalace FVE na rodinný dům trvá cca 1 až 2 dny, před instalací není obvykle potřeba nic chystat, trasy kabelových tras většinou navrhnou přímo technici na místě případně s Vámi byly konzultovány při návštěvě obchodníka. Pokud dům teprve stavíte nebo plánujete stačí nachystat kabelovou trasu od střechy k měniči (obvykle v technické místnosti, garáži) KOPOFLEX 50 a od měniče k hlavnímu rozvaděči KOPOFLEX 70 Kabely od panelů k měniči jsou obvykle vedeny (stoupačkou, nepoužívaným komínem, po fasádě v falešném okapu nebo liště) většinou 4x solární vodič o průřezu 6mm2 + 1x zemnící 16mm2. Kabel od hlavního rozvaděče k měniči u 1f FVE 3x6 mm2, 3f FVE 5x6mm2. U bateriových systémů se vede tento kabel 2x až 3x podle typu měniče. Mezi měničem a hlavním rozvaděčem je dále obvykle datový kabel UTP pro měření a regulaci.

Tepelná čerpadla

Proč si pořídit tepelné čerpadlo právě teď?


Je nejvyšší čas. V letošním roce je poslední šance získat příspěvek na výměnu starého kotle. Příspěvek může být až 127 500 Kč.
Proč tepelné čerpadlo?


Získáte úsporný zdroj vytápění a uděláte něco pro přírodu. Tepelné čerpadlo nepráší, nemusíte mu shánět palivo a zatopíte si na teplotu, kterou si sami určíte.
Jak dlouhá je životnost tepelného čerpadlo?


Na tepelné čerpadlo dostanete záruku 7 let, můžete tedy být v klidu. Průměrná životnost celého systému je 15 – 25 let.
Kdo může na pořízení čerpadla dostat dotaci?


Dotaci získáte, pokud vlastníte rodinný dům a nahrazovaným zdrojem vytápění je kotel na uhlí s ručním přikládáním.
Proč my?


Protože my za vás vše vyřídíme a vy můžete být v klidu a věnovat se jiným věcem.

Často kladené otázky

solar heat venti triangle yellow.png
solar heat venti triangle red.png
solar heat venti triangle blue.png
solar heat venti triangle.png